Sto Miejsc z Klimatem w całej Polsce

Dodano: Piątek, 28 Grudzień 2012 przez awujczak21

 

Znamy już 100 agroturystycznych „Miejsc z klimatem”. Są to obiekty z całej Polski wykorzystujące nowoczesne źródła energii.

<img alt="\&quot;\&quot;" class="\&quot;alignleft" size-full="" wp-image-7182\"="" data-cke-saved-src="\" src="\&quot;http://www.hotelnews.pl/wp-content/uploads/2012/07/agrodomek.jpg\&quot;" title="\&quot;agrodom\&quot;" height="\&quot;200\&quot;" width="\&quot;290\&quot;">

Zwycięzców konkursu poznamy w połowie września, wybiorą ich Internauci oraz Jury. Konkurs organizuje Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE).

Konkurs „Miejsce z Klimatem” skierowany jest do tych gospodarstw, obiektów turystycznych i agroturystycznych na terenach wiejskich oraz pozamiejskich, które wykorzystują efektywne źródła energii. Obiekty zgłaszające się do konkursu muszą spełnić następujące warunki: wykorzystywanie co najmniej jednego z efektywnych źródeł energii (tzn. energię słoneczną, wiatrową lub wodną, pompy ciepła, gaz ziemny, gaz płynny lub LPG), lokalizacja w miejscowości do 30 tys. mieszkańców i posiadanie nie więcej niż 30 miejsc noclegowych.

Na 112 obiektów, z których nadeszły formularze zgłoszeniowe, wymagania te spełniło 100 gospodarstw. Wszystkie one otrzymają od organizatorów certyfikat „Miejsce z Klimatem”.

Wszystkie wyróżnione certyfikatem obiekty będą teraz oceniane przez Jury konkursu, złożone z ekspertów w dziedzinie efektywnych źródeł energii. Po przeanalizowaniu zgłoszeń, Jury wyróżni trzy najlepsze obiekty, które otrzymają w nagrodę parasole grzewcze oraz grille gazowe. Grill gazowy przyznany zostanie również jako osobna nagroda za wykorzystywanie gazu płynnego.
Komentarze
Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji. Możesz być pierwszy(-a)
Dodaj komentarz
Temat komentarza (*)
Twój komentarz (*)
Podpis (*)Gość, lub zaloguj się
Kod z obrazka

Zobacz również:

Sto Miejsc z Klimatem w całej Polsce
A może tak piknik na leśnej polanie?
Agroturystyka sposób na tanie wakacje
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.